Jedním z prestižních, a pravděpodobně také nejdostupnějších středisek, které v Itálii najdeme, je zcela určitě Val Di Fiemme. Toto středisko je oblíbené mezi lyžaři z celé Evropy, a ty české rozhodně nevyjímaje. Tím hlavním důvodem, proč lidé volí právě lyžování ve Val Di Fiemme, je cena a také krása italských Dolomit.

Tedy abychom byly konkrétní, ideální poměr cena/výkon. V celé této lokalitě je totiž celkem 105 kilometrů sjezdovek, a všechny jsou navíc uměle zasněžovány, a tak poskytují skvělé lyžování. Přidáme-li k tomu více než 300 slunečních dní v roce, dostaneme lyžařské středisko s titulem – ideál.Sjezdovky všech délek a obtížností

Základem jsou jak sjezdovky určené pro začínající lyžaře, tak i velmi náročné svahy. Nejvíce však dominují průměrné červené sjezdovky, které uspokojí každého lyžaře.

Tím největším lyžařským areálem, který se v lokalitě Val Di Fiemme nachází, je zcela určitě Ski Center Latemar, který nabídne na 50 kilometrů sjezdovek.

Dalším oblíbeným modernějším střediskem je potom Alpe Cermis (24 km tratí), do kterého se lze dostat lanovkou. Toto středisko je význačné hlavně délkou sjezdovek. Ta nejdelší měří skvělých 7 kilometrů.

mapa val di fiemme

Zdroj: Google.com / Mapy

Ceny skipasů jsou přijatelné

Pokud bychom se blíže zaměřili na ceny pro letošní sezonu, tak v porovnání s prestižními středisky u nás rozhodně nejsou nijak vysoké. Tedy pokud si uvědomíte, co na vás ve Val Di Fiemme čeká. Jednodenní skipas lze pořídit za 44 euro, přičemž týdenní lyžování ve Val Di Fiemme, tedy skipas na šest dní vyjde na 222 euro. Samozřejmostí jsou i slevy pro děti, seniory nebo studenty.

Po náročném dni – skvělé ubytování

Samozřejmostí Val Di Fiemme však nejsou pouze dokonalá střediska, ale také perfektní ubytování. To lze v mnoha případech najít hned u spodních stanic lanovek, a v nabídce jsou jak apartmány, tak i penziony a hotely. Záleží tak zcela na vás, jaký typ ubytování sami preferujete. Rozhodně si však buďte jisti, že tímto střediskem vás Itálie v žádném případě nezklame.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.