Dachstein West

Lyžařská oblast Dachstein West se rozkládá na severní straně masivu Dachstein, který leží 60 km na jih od Salzburgu. Dachstein West a jeho ski areál je tvořen čtyřmi lokalitami propojenými vleky. Na jeden Dachstein West skipas můžete navštívit i další lyžařská střediska, kterými jsou Krippenstein a Abtenau. Lyžařská oblast Dachstein west je oblíbena i u našich turistů a milovníků zimních radovánek, neboť je láká dobrá dopravní dostupnost z Čech.Ovšem nejen doprava, ale i lyžařské podmínky, které jsou zde vhodné pro rodiny s dětmi. Malou nevýhodou je, že je zde poměrně málo černých sjezdovek a lyžuje se většinou na méně náročných sjezdařských terénech, což je však vynahrazeno perfektními tratěmi a skvělým vybavením celé oblasti. Kromě sjezdovek je Dachstein West populární krásnými běžkařskými tratěmi. Pokud jsou příznivé podmínky a Dachstein West počasí to dovolí, pak se zde upravuje až 250 km běžeckých tratí. Nejvíce běžeckých stop najdete v okolí středisek Abtenaua Gosau.

Zimní dovolená pro celou rodinu

Pokud bude lyžařská oblast Dachstein West místem pro vaši zimní rodinnou dovolenou, pak můžete využít smysluplně i čas po lyžování. Nejvíce možností k relaxaci a odpočinku najdete v Gosau, kde můžete využít krytého bazénu, sauny, solaria, posilovny, tenisové a squashové haly. Večer můžete posedět v některé z mnoha restaurací a barů, což ovšem není doménou pouze městečka Gosau.

Pokud by počasí nebylo zrovna příznivé, je možné navštívit lázeňská městečka Bad Goisern nebo Bad Aussee, nebo si vyjet na výlet k Halštatskému jezeru, které je vzdáleno pouze 10 km a leží zde i areál Krippenstein, který patří k největším lyžařským střediskům v Rakousku a díky blízkosti ledovce Dachstein má stabilní sněhovou pokrývku.

Dachstein West skipas je platný i v přírodním ráji Freeride Arena Krippenstein, což je eldorádo snowboardistů a lyžařů vyznávajících lyžování v čerstvém hlubokém prašanu.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.