Rakousko je jistě nádhernou zemí, která je jako stvořená pro zimní dovolenou. Z hlediska dosažitelnosti, rozsáhlosti i cen a ubytování je rozhodně jedno středisko, které bývá Čechy velmi oblíbené. Je jím právě Kitzbühel.

Kromě své rozsáhlosti toto středisko rozhodně upoutá svou celkovou členitostí, bohatým systémem lanovek a vleků, a hlavně poměrně nízkou návštěvností. Lyžování v Kitzbühel je tak skvělou možností, jak si užít nezapomenutelnou lyžovačku bez front.Velké množství sjezdovek

Díky své rozsáhlosti může Kitzbühel nabídnout celkem 170 kilometrů sjezdovek, z nichž většina je pravidelně zasněžována. Na výběr je jak ze sjezdovek modrých, tak samozřejmě červených, nebo obávaných černých. Do samotného areálu vás od vašeho ubytování dopraví lanovka, a dále již pouze zůstává na vás, jakým směrem a na jaké sjezdovky se vydáte dále.

Příznivé ceny a malé děti zdarma

Pokud se tedy rozhodnete Kitzbühel navštívit, určitě vás budou zajímat ceny, za které si zde zalyžujete. Vzhledem k množství a délkám sjezdovek se dá říci, že jsou ucházející.

Dospělí si zde jeden den zalyžuje za 47 eur, přičemž šestidenní permanentka vyjde na 233 euro. Slevy samozřejmě mají jak studenti, tak senioři a děti. Těm nejmenším jsou určeny i dětské vleky, které jim jsou k dispozici zcela zdarma a po celém středisku jich zájemci najdou hned několik.

Sníh od prosince do dubna

Výhodou tohoto střediska je hlavně v množství sněhu. Ideální podmínky začínají na začátku prosince a končí zhruba v půli dubna. V této době je lyžování v Kitzbühel jedním z nejlepších, které vám může celé Rakousko nabídnout.

K perfektnímu servisu na sjezdovkách přidejte ještě kvalitní ubytování v mnoha hotelech, penzionech nebo apartmánech, a vyjde vám, že Kitzbühel je pro všechny milovníky zimních sportů ideální lokalitou. Navíc zde lze být vlastním autem doslova za pár hodin.

Mapa Kitzbühel


Zvětšit mapuNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.