Pokud se řekne Francie, lidem se vybaví hlavně památky a vynikající kuchyně. Tu můžete sami ochutnat, a zároveň si užít i skvělého lyžování. Právě francouzská střediska jsou každoročně vyhlašovány jako nejlepší v Evropě, a tak pokud toužíte po tom užívat si tamních sjezdovek i kvalitních služeb, vyrazte na lyžování do Francie. Rozhodně se budete vracet maximálně nadšeni. Pojďme se podívat, co vás čeká a nemine.

Pouze pár sjezdovek jako v Čechách? Ani náhodou

Už se těšíte na zimní sezonu 2014? Důvody, proč lidé jezdí do zahraničních zimních středisek, jsou jasné. Jsou to rozsáhlá horská střediska, a to i s několika sty kilometry sjezdovek. Příkladem může být právě lyžování ve Francii, a oblast Trois Vallés, která vyniká až 600 kilometry sjezdových tratí různých obtížností. A ty jsou navíc každodenně upravovány, aby byly slova jako lyžování a Francie synonymem pro neopakovatelné zážitky.

V této oblasti potom leží další známá střediska jako La Plagne, či slavné středisko Tignes. Ať už zvolíte jakékoliv, nejenom že si zde zalyžujete poměrně levně, ale každé středisko je koncipováno jak pro náročné lyžaře hledající prudké sjezdovky, tak pro rodiny s dětmi, které si užijí mnoho zábavy. A co je ideální po náročném dni? Přijet do komfortního hotelu, kterých má Francie pod svými sjezdovkami více než dost.

Kdy vyrazit? Třeba ihned

Výhodou francouzských horských středisek a samotného lyžování ve Francii je především jejich poloha, a tak většina z nich nabízí skvělé sněhové podmínky od podzimu do jara. Jako vrchol se však očekává klasická zimní sezona 2014, jelikož to jsou především nízké ceny a velmi dobré ubytování, a tak lze celý pobyt včetně skipasu pro celou rodinu pořídit velmi levně.

Pokud bychom místní ceny porovnali se středisky v ostatních zemích, a to včetně tuzemských hor, poměr cena/výkon je skutečně výjimečně příznivý. Tak proč nevyužít skvělou francouzskou pohostinnost, perfektní ubytování, nádherné scenérie místních hor a samozřejmě desítky a stovky kilometrů úchvatných sjezdovek. Je to lákavé? Potom je lyžování a samotná Francie to, co jste jistě hledali.

Představujeme lyžařská střediska ve Francii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.