Snad každý milovník lyžování nebo snowboardingu touží po tom, prohánět se po nekonečných a perfektně upravených sjezdovkách. Co však nenabídnou tuzemské hory, to zaručeně nabídnou Alpy a Dolomity, které nabízí Itálie. A právě to je ten důvod, proč je lyžování v Itálii vyhlášené jako to nejlepší v celé Evropě. Tak neseďte doma a vyrazte také. Lyžařská sezona 2014 je za dveřmi, a rozhodně je z čeho vybírat.

Itálie disponuje řadou prestižních středisek

Pokud se tedy skutečně vydáte za naše hranice, a to konkrétně do zmíněné Itálie, buďte si jisti, že chybu neuděláte. Tamní střediska jsou každoročně připravena na novou várku turistů, a to nejenom širokým sortimentem poskytovaných služeb, které jsou sportovány poměrně levně, ale hlavně perfektně upravenými sjezdovkami. Lyžování v Itálii je zkrátka dokonalé. Časté provázanosti některých středisek slibují i to, že na jednu permanentku můžete pohodlně jezdit až na několika stech kilometrech sjezdovek. Lyžování a Itálie je zkrátka to, po čem mnozí lyžaři touží.

Všichni milovníci lyžování se jasně shodují na to, že tím nejlepším střediskem je určitě Val di Fiemme, které každoročně přivítá nejvíce milovníků sněhu. Těsně za ním v pořadí návštěvnosti je středisko Val di Fassa, u kterého je taktéž jistota skvělých sjezdovek a celé řady hotelů, které se nacházejí v blízkosti stanic lanovek. Trojici oblíbenosti, kde je lyžování v Itálii nejlepší, doplňuje středisko Marmolada, které je jako stvořené pro všechny, kteří chtějí navštívit oblíbené Dolomity.

Ubytujte se hned pod sjezdovkou

Skvělé lyžování, které vám Itálie nabízí, rozhodně nespočívá pouze ve sjezdovkách, ale i v komfortním ubytování. Nemusíte se dlouhé kilometry táhnout k první lanovce, jelikož tu najdete buď u vleku, nebo vás k ní dopraví pravidelný skibus. A samotné hotely? To je kapitola sama pro sebe, jelikož málokdo věří, že tak komfortní ubytování může být poskytováno tak levně. Tak proč si alespoň jednou v životě neužít to, o čem spokojeně píší všichni, kdo kdy v Itálii a v Alpách nebo v Dolomitech někdy byli. Jejich nadšení můžete sdílet i vy sami, třeba v sezoně 2014.

Představujeme lyžařská střediska v Itálii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.