Lyžování v Alpách

Mnoho našich turistů a milovníků zimních sportů dává přednost před lyžováním na našich horách lyžařským zájezdům do Alp. Hlavním důvodem jsou nesrovnatelně lepší podmínky, které vyvažují o něco delší cestu. Proto jsou lyžařské zájezdy do Alp velice populární a řada cestovních kanceláří se na lyžařské zájezdy do Alp specializuje.Alpy nabízejí mnohem delší upravené sjezdovky než naše hory, počasí zde bývá po většinu zimního období příznivé, mohutná vrstva sněhu je zárukou, že sněhové podmínky vydrží až do jarního období, kdy u nás bývají rovněž školní prázdniny, čehož využívají hlavně rodiny s dětmi. Výhodou při občasné nepřízni počasí je umělé dosněžování většiny sjezdovek, takže nehrozí jejich vydření.

Zájezdy do Alp si lidé vybírají převážně do rakouských Alp. Je to pochopitelné hlavně kvůli dopravní dostupnosti, neboť rakouské Alpy jsou z Čech nejbližší lyžařskou destinací. V rakouských zimních střediscích vydrží sníh do pozdního jara. Výborná je zde kvalita ubytování, která je i cenově přijatelná. Mezi nejznámější ski areály, kam se pořádají lyžařské zájezdy do Alp patří Kaprun s lázněmi Zell am See, Schladming, Dachstein West a další. Vedle těchto populárních ski rezortů je v Rakousku osm ledovcových areálů, kde je možné celoroční lyžování. Jedná se o kaprunský Kitzteinhorn, zillertalský Hintertux a další.

Zájezdy do Alp jsou pořádány i do italských Dolomit. I u našich turistů jsou Dolomity velice oblíbené díky podobným podmínkám, jaké poskytují rakouské Alpy. Dokonce u některých lidí jsou Dolomity nejkrásnější částí celých Alp. K výhodám lyžování v italských Dolomitech patří kromě jiného skutečnost, že v zimě je zde propojeno 12 ski areálů systémem lanovek. Jedním z nejpopulárnějších je například sjezdařský okruh Sella Ronda.

Poněkud méně vyznavačů lyží využívá skvělých podmínek, které nabízejí francouzské Alpy. Především je zde nejméně zamračených dnů v zimním období a díky nadmořské výši zde bývá pravidelně hodně sněhu. Ubytování lze využít jak v luxusních horských chatách, tak i v levnějších ubytovnách.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.